Informazio-batzordeak

Informazio-batzordeak Osoko Bilkurak jorratu beharreko gaiak aztertzeko eta horien gaineko txostenak egiteko zeregina duten organoak dira, baina ez dute erabakitzeko ahalmenik. Batzorde horiei dagokie, baita ere, Alkatetzak, Gobernu Batzarrak eta eskuordetzeren bat duten zinegotziek egiten duten kudeaketaren jarraipena egitea.
Gaur egun, Mungiako udalak hiru informazio-batzorde iraunkor ditu:

Ogasun, Ondare, Antolakuntza eta Kontuen batzorde berezia.

EUSKO ALDERDI JELTZALEA – PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
JOSE LUIS ELGEZABAL ORBE
NAGORE TORRE URETA
BAKARNE EGIA LARRAURI
IGOR TORRONTEGI GOIKOETXEA
BILDU-EUSKO ALKARTASUNA (EA) – ALTERNATIBA ERAIKITZEN (BILDU)
SABIN ZUGAZAGA ELORDUI
IKER RUIZ DE EGINO
AGRUPACION ELECTORAL MONTE BERRIAGA - MONTE BERRIAGA HAUTESLE ELKARTEA
IRATXE GÓMEZ DUARTE
PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI – EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE)
IVÁN CALDERÓN FUENTE

Herritarren batzordea.

EUZKO ALBERDI JELTZALEA – PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
BAKARNE EGIA LARRAURI
NAGORE TORRE URETA
IGOR TORRONTEGI GOIKOETXEA
MARKEL DOMINGUEZ URIAGEREKA
BILDU-EUSKO ALKARTASUNA (EA) – ALTERNATIBA ERAIKITZEN (BILDU)
AINTZANE ELORDUI ZURBANO-BEASKOETXEA
MAIALEN ZABALA ELORDUI
AGRUPACION ELECTORAL MONTE BERRIAGA - MONTE BERRIAGA HAUTESLE ELKARTEA
ALEJANDRO OLABARRIA SMITH
PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI – EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE)
IVÁN CALDERÓN FUENTE

Lurralde-batzordea.

EUZKO ALBERDI JELTZALEA – PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
ZIGOR URIARTE ORMAETXEA
IGOR TORRONTEGI GOIKOETXEA
MARKEL DOMINGUEZ URIAGEREKA
JOSE LUIS ELGEZABAL ORBE
BILDU-EUSKO ALKARTASUNA (EA) – ALTERNATIBA ERAIKITZEN (BILDU)
AINTZANE ELORDUI ZURBANO-BEASKOETXEA
IBAI ELORRIAGA ELORDUI
AGRUPACION ELECTORAL MONTE BERRIAGA - MONTE BERRIAGA HAUTESLE ELKARTEA
LUIS SOLAUN ARECHAEDERRA
PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI – EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE)
IVÁN CALDERÓN FUENTE

Jai-Batzordea

Joan den urtarrilean Jai-Batzorde berria osatu zen 2018. urteko San Pedro jaiak antolatzeko.

 

Aurkeztu ziren elkarteetatik 11 aukeratu genituen Jai-Batzordea osatzeko. Eurek izango dute aurtengo jaietako programa prestatzeko ardura.

 

Hona hemen aukeratuak:

 

  • Asier Muruaga, Amilotx Mungiako Dantza Taldearen izenean.
  • Goio San Roman, Mungiako J.M. Arregi Abesbatzaren izenean.
  • Jabi Elorrieta, Gorabide Elkartearen izenean
  • Txomin Urkidi, Butroi Bizirik Transizioan-en izenean.
  • Alejandro Ibarra, Mungia Racing Taldearen izenean.
  • Eneko Ramirez, Mungia Rugby Taldearen izenean.
  • Jonathan Perez, Txispeleta Eskaut aldearen izenean.
  • Gorka Agirrebengoa, Azken Zarata Rock Elkartearen izenean.
  • Begoña Gonzalez Gaubeka,  Danontzat Jubilatu eta Pentsinodunen Alkartearen izenean.
  • Arturo del Valle, Mungiako Merkatari eta Ostalarien Alkartearen izenean.
  • Aitziber Ruiz Goikoetxea, Mari Jata Kultur Elkartearen izenean.

 

 


Batzordeak beranduenik ere maiatzaren 31n aurkeztu beharko dio egitarau-proposamena Mungiako Udaleko Osoko Bilkurari.